Junior state teams

Junior State Teams

JUNIOR NATIONALS - Action Indoor Sports Toowoomba - Toowoomba - Queensland

12 & Under Girls "SPARKS"

Coach: Rylee Ruhi
Manager: Marie Branch
Players: Ella McCartney
   Tyrah Fiafia
   Armani Apelu
  Madison Rhind
   Tia McGregor
  Jordan Hourigan
  Megan Collis
  Harper Tahuri
  Milan Comparini
  Emjay Lafoai

12 & Under Girls "BLAZE"

Coach:  Terriane Christie
Manager:  Alain Makiha-Perham
  Mahlia Henare
   Abbey Dobson
  Jazelle Dillworth
  Breeze Burns
  Nykila Harle
  Havana Toeava
   Capri Holland-Williams
  Roxanne Rhind
  Mercedes Herewini
  Charlotte Hansen

14 & Under Girls "FEVER"

Coach:Leah Ala-Outinen
Manager:Kellie Moran
Players:Lily Phillips
 Kirsten-Lupe Tanielu
 Ngahuia Te Rure
 Keirly Pleva
 Tayla Jackson
 Indianah Manaia
 Leila Iafeta
 Lainey Johnston
 Molly Green
 Aldora Tuilaepa
  

 14 & Under Girls "INFERNOS"

Coach:Tinnille Whiley
Manager:Melissa Galjaardt
Players:Talitah Faifai
 Dakota Newson
 Scarlet Jauncey
 Kydan Tuapou
 Holly Comyns
 Ocean Karekare
 Kirra Tappenden
 Sienna Fog
 Manaia Henry
 Raumati Tupaea
  

16 & Under Girls "HEAT"

Coach:Karen Topp
Manager:Kristine Shadwick
Players:Breeana Skinner
 Rylee Masoe
 Chloe Williams
 Amelia Pauli
 Alexis McKechnie
 Denae Hastie
 Ebony Kronenberg
 Kyla-Rose Onehi-Karena
 Lara Cosgrove
 Jazmin Wilson

16 & Under Girls "LIGHTNING"

Coach:Courtney Gollings
Manger:Lisa Sattlecker
Players:Abbey Gray
 Kishana Masters
 Rylee Harrison-Vahua
 Asta Combridge
 Alyssa Hotai-Walters
 Alyssandra Su’a-Aussanne
 Holly Munroe
 Jayda Lole
 Kiera Tufuga
 Eliza Albury

16 & Under Mixed "FLAMES"

Coach:Lillian Eruera 
Manager:Donna Tobin
Players:Manaia Weastell
 Mack King
 Jiniah Miru-Faumui
 Jack Jordan
 Tyler Te Rito
 Eden Uamaki
 Lauren Krome
 Xander Elliot
 Tehaavi Tairea-Moreko
 Noah Elliot
 Lily Leota

 16 & Under Mixed "WILDFIRES"

Coach:Jason Coles
Manager:Fiona Riley
Players:Carly Ngapuhi-Ratima
 Nash Hosking 
 Lilly Giljaardt
 Titan Vaikai
 Jordyn Rosenthal
 Ezra Tiatia
 Tamzyn-Rose Tamariki
 Jordon Webb 
 Ellen Howard
 Calize Peo
 Denyce Perham

14 & Under Girls NORTH QLD

Coach:Christine Rebgetz
Manager:Elena Cardin
Manager:Julie Bertucci
Players:Larcreed Raharuhi
 Holly Neilson
 Aleesa Daniel-Brown
 Bianca Theodore
 Indyanah Tillman
 Kelyse James
 Ava Stinton
 Zoe Rebgetz
 Savanna Burney
  

Sports Trainers 

Trainers: Sandra Taylor
  Nikki Carr
  Murray Rutherford
  Maddie Campbell

Umpires

Umpires:Faith King
 Peter McLean
 Raewynn Charnok
 Judy Ralston
 Kate Pedley
 Brooke McLean

Paige Bevan

Michael Hay

Junior State Teams

JUNIOR NATIONALS - Arundel Indoor Sports Arena - Gold Coast - Queensland

12 & Under Girls "SPARKS"

Coach: Leah Ala-Outinen
Manager: Kellie Moran
Players: Manaia Henry
  Ngahuia Te Rure
  Holly Comyns 
  Molly Green
  Indianah Manaia
  Breanna Dwyer
  Sovika Pousini
  Isla Talau
  Maia Masoe 
  Karlleah Sullivan
  

12 & Under Girls "BLAZE"

Coach:Tinnille Whiley
Manager:Melissa Giljaardt
A/Manager:Linda Lee-Grant
Players:Jorja Takuira
 Iaesha Rona
 Natayah Paye
 Taylah Casey
 Zahlee Tuuta
 Shemeah Whiting
 Charilze Ratu
 Kirra Tappenden
 Brooke Marchant 
 Dayna Aitken

14 & Under Girls "FEVER"

Coach:Courtney Gollings
Manager:Terianne Christie
Players:Kishana Marsters 
 Kirsten-Lupe Taneilu
 Asolelei Losalia Niumata
 Mia Baker
 Jasmyn Smith 
 Lara Cosgrove
 Saraya Gadsby
 Bayley D”Hotman De Villiers
 Keirly Pleva 
 Lily Phillips
  

 14 & Under Girls "INFERNOS"

Coach:Tinnille Whiley
Manager:Melissa Galjaardt
Players:Talitah Faifai
 Kiera Tufuga
 Lillyana Rennie
 Poppy Gatfield
 Yazmine Smith
 Carly Ngapuhi-Ratima
 Danii Perese
 Tamzyn-Rose Tamariki
 Annabel Cowan
 Alyssandra Sua-Ausane
 Denyce Perham

16 & Under Girls "HEAT"

Coach:Karen Topp
Manager:Lee-Ann Quilter
Players:Breeana Skinner
 Rylee Masoe
 Kiara Tatu
 Tiarni Fennell
 Lori Barron
 Jiniah Miru-Faumui
 Anna-Hawkins
 Jade Loto’aniu
 Daisy Paki
 Aaliya Jones

16 & Under Girls "LIGHTNING"

Coach:Peter Austin
Manger:Alaine Makiha-Perham
Players:Ashleigh Lindsay
 Brianna Jays
 Haylee Sammons
 Shontae Morton
 Tabitha Clinton
 Jayda Lole
 Holly Monroe
 Sarah Ellis
 Georgina Domagala 
 Jazmin Wilson

16 & Under Mixed "FLAMES"

Coach:Lillian Eruera 
Manager:Donna Pannowitz
Players:Qalvary Latu
 Chloe Bingham
 Taine Roiri
 Jahpri Watene
 Eden Uamaki
 Mackenzie Jordan
 Kara Stock
 Emily Payne
 Lachlan McCormick
 Mack King
 Ashiana Laban

 16 & Under Mixed "WILDFIRES"

Coach:Jason Coles
Manager:Fiona Riley
Players:Jack Jordan
 Xander Elliot
 Noah Elliot
 Julian Paraha
 Liam McNamara
 Jordyn Rosenthal
 Imogen Manaia
 Faith King
 Tyler Te Rito
 Rachel Godley
 Manaia Weastell

Umpires

Umpires: Sue Kurth 
  Corey Tauariki
  Jessyka Watego
  Teela Komene
  Rhiane Nugent
  Andrea Su’a-Ausane

Sports Trainers 

Trainers:Sandra Taylor
 Melissa Ferrier

Junior State Teams

JUNIOR NATIONALS - Ozsports Springwood - Brisbane - Queensland

12 & Under Girls "SPARKS"

Coach: Leah Ala-Outinen
Manager: Kellie Moran
Players:Kirsten-Lupe Taneile
  Tamika Smith
  Annabel Cowan
  Iaesha Rona
  Lainey Johnston
  Tayla Jackson
  Shemiah-Lee Taeli
  Ainika Hinga
  Maia Masoe
  Jayda Piakura
  Zoe Rebgetz

12 & Under Girls "BLAZE"

Coach:Tinnille Whiley
Manager:Melissa Giljaardt
A/Manager:Rachael Day
Players:Jade Sesega
 Tiaia Rakei
 Maia Haami-Makisi
 Chantelle Hastie 
 Sovika Pousini
 Isla Talau
 Paris Perenara 
 Lacreed Raharuhi 
 Leila Iafeta
 Atlanta Horan 

14 & Under Girls "FEVER"

Coach: Karen Topp
Manager: Lee-Ann Quilter
Players: Lori Barron
  Danae Hastie 
  Martina Reekers 
  Emily Dockray 
  Shaia Tautua 
  Jasmine Wilson 
  Sarah Ellis 
  Anna Hawkins 
  Asolelei Niumata 
  Charlize Sivyer 
  Tyler Marot

 14 & Under Girls "INFERNOS"

Coach:Courtney Gollings
Manager:Lisa Sattlecker
Players:Breeana Skinner 
 Montana Dare  
 Keely Batcheldor 
 Hannah Burgess 
 Yazmine Smith
 Jiniah Miru-Faumui 
 Danni Barker
 Lauren Krome 
 Holly Monroe
 Charlize Sattlecker
  

16 & Under Girls "HEAT"

Coach:Julie Hadley-Thomas
Manager:Jolene Johnston
Players:Madizen Wilkins 
 Ashley McKay 
 Eloise Mahon 
 Shae Pannowitz 
 Isabelle Smith 
 Madison Zahn 
 Tiarni Fennell
 Maddison Sivyer 
 Ella Fitzgerald 
 Kasey Ruhi 

16 & Under Girls "LIGHTNING"

Coach:Waimirirangi Matatahi
Manger:Alaine Makiha-Perham
Players:Dakota Te Rupe
 Mikaylah Ah Toon
 Sarah Bristol 
 Aaliya Jones
 Maggie Brown 
 Olivia Joyce 
 Jade Loto’aniu 
 Kiara Ratu 
 McKenzie McEldowney 
 Sarah Dann

16 & Under Mixed "FLAMES"

Coach: Lillian Eruera 
Manager: Marie Branch
Players: Ethan Robinson 
  Carsil Vaikai
  Jahpri Watene
  Hamish Elliot
  Brandon Merrick
  Ashiana Laban

Bianca Gibson
  Qalvary Latu

Chloe Bingham 

Polly Pakuza 
  Ivana Piakura

 16 & Under Mixed "WILDFIRES"

Coach: Peter Austin
Manager: Donna Pannowitz 
Players: Robert Guilford 
  Tahenga Tairea-Mareko
  Taine Roiri
  Jarvis Dean
  Jayden Krome
  Imogen Manaia
  Deina-Jean Maangi
  Lauren Payne 
  Emily Gegory
  Beth Grayson
  Tatum Larkin 

Umpires

Umpires:Sue Kurth 
 Tom Fleming
 Kate Pedley
 Michael Hay
 Magnolia Vaikai
 Kate Tosello
 Peter McLean

Alison Bowtell 

Johanna Fennell

Sports Trainers 

Trainers:Sandra Taylor
 Melissa Balchin 
 David Tyler
 Robyn Tyler

Junior State Teams

JUNIOR NATIONALS - Icon Indoor Sports Centre - Melbourne - Victoria

13 & Under Girls "SPARKS"

Coach:Leah Ala-Outinen
Manager:Kellie Moran
Players:Rylee Masoe 
 Tyler Marot
 Ava Black 
 Jayda McGuire 
 Shaniqua Goodson
 Baylee Stapp-Wyllie
 Shaia Tautua 
 Shiphrah Lemusu 
 Aaliyah Wilson 
 Amaris Toia

13 & Under Girls "BLAZE"

 Coach:Courtney Gollings
 Manager:Melissa Galjaardt 
 Players:Anika Renata 
 Lori Barron 
 Dannii Barker 
 Bronte Clarke
 Lauren Krome 
 Emily Dockray 
 Jiniah Miru-Faumui 
 Monica-Armani Faumui 
 Tehaavi Tairea-Mareko 
 Alyssandra Sua-Ausane 

15 & Under Girls "FEVER"

Coach:Nicole Bowe
Manager:Donna Pannowitz
Players:Annabelle Lawrie 
 Ivana Pikura 
 Bailey Stephens-Makiha
 Kitahna Huata
 Amy Metcalf 
 Reilley Batcheldor
 Shae Pannowitz
 Sally Finch 
 Kasey Ruhi 
 Renay Littleboy 

 15 & Under Girls "INFERNOS"

Coach:Dianne Croonen
Manager:Alain Makiha-Perham 
Players:Emma Mansfield 
 Bella Ogilvie 
 Jade Loto’aniu 
 Tiarni Fennel 
 Ashley McKay 
 Madison Zahn 
 Chloe Bingham 
 Kirstyn Tagaloasa-Lole 
 Kiara Sellers
 Pyper Hawes  

17 & Under Girls "HEAT"

Coach:Karen Topp
Manager:Kristine Shadwick
Players:Rebekah Rounds
 Ashleigh Keefe
 Lucabella Rynne
 Lia Woolnough
 Charlotte Preston
 Josephine Bingham
 Maddison Ryan
 Elise Gosdschan
 Miren Mochrie
 Milja Spasojevic

17 & Under Girls "LIGHTNING"

Coach:Waimirirangi Matatahi
Manger:Brooke McLean
Players:Emma Fairhurst
 Hayley Archbold
 Tai-Naomi Tairea
 Serenade Teava
 Mahil Burgin
 Nicola Maranui-Chase
 Ellie Lawson
 Bianca Gibson
 Teesha Skinner
 Tiana Masunu

17 & Under Mixed "FLAMES"

Coach: Lillian Eruera 
Manager: Justine Olsson
Players: Tom Krohn
  Lance Folbigg
 Thomas Reeves
 Andrew Hamilton
 Robert Reeves
 Amelia Soloai
 Putiputi Ropata
 Bailee Johnston

Alexandra West

Carly Gilchrist
 Raemiga Raeli

 17 & Under Mixed "WILDFIRES"

Coach:Nicholle Hawes
Manager:Marie Branch 
Players:Macy McColm 
 Jahpri Watene
 Taylor Hemana 
 James Joblin 
 T’Neya Onehi-Karena 
 Jake Didlick 
 Nikki Bourke
 Jesse Duncan 
 Georgia Hahn 
 Ihaka Leonard
 Georgia Smith

Umpires

Umpires:Alison Bowtell 
 Christian White
 Kate Pedley
 Rylee Ruhi
 Corey Tauariki
 Johanna Fennell
 Kate Tosello
 Peter McLean

Sports Trainers 

Trainers:Sandra Taylor
 Melissa Ferrier
 David Tyler 
 Robyn Tyler

Junior State Teams

JUNIOR NATIONALS - Action Indoor Sport Salisbury - Adelaide - South Australia

12 & Under Girls "SPARKS"

Coach: Leah Ala-Outinen
Manager: Kellie Moran
A/Manager: Rylee Ala-Outinen
Players: Amaris Toia 
  Shaia Tautua 
  Shiphrah Lemusu 
  Tyler Marot 
  Baylee Stapp-Wyllie 
  Ava Black 
  Aaliyah Wilson 
  Bronte Clarke
  Rylee Masoe 
  Tehaavi-Maree Tairea-Mareko 

12 & Under Girls "BLAZE"

Coach:Tina Ramsden
Manager:Alain Makiha-Perham
A/Manager:Melissa Pedley
Players:Carly Ngapuhi-Ratima
 Danae Hastie 
 Fesiliala Nelu 
 Sarah Ellis 
 Dannii Barker 
 Erin Joyce 
 Montana Dare 
 Lennox Tomai 
 Summer Pearce 
 Emily Dockray 

14 & Under Girls "FEVER"

Coach:Nicole Bowe
Manager:Tania Conwell
Players:Kasey Ruhi 
 Portsea Turton 
 Bailey Stephen-Makiha 
 Belinda Jane Clarke
 Cherish Leota 
 Leah Pue
 Ivana Piakura
 Reilly Batcheldor
 Kitahna Huatu 
 Shae Pannowitz

 14 & Under Girls "INFERNOS"

 Coach:Tinnille Whiley
 Manager:Melissa Galhaardt
 Players:Madison Zahn
 Emily Gregory 
 Breydon Lemusu 
 Annabelle Lawrie
 Ashley McKay
 Jenaya Graham 
 Rachael Bourke 
 Amy Metcalf 
 Maddison Siryer
 Bella Ogilvie

16 & Under Girls "HEAT"

Coach:Karen Topp
Manager:Marie Branch
Players:Emma Fairhurst 
 T’neya Onehi-Korena
 Rebekah Rounds 
 Milja Spasojecevic
 Taylor Hemana 
 Maddy Conwell 
 Bianca Cooper 
 Lia Woolnough 
 Charlotte Preston
 Lucabella Rynne 

16 & Under Girls "LIGHTNING"

Coach:Christian White
Manager:Donna Pannowitz
Players:Tai-Naomi Tairea 
 Mahli Burgin 
 Bailee Johnston 
 Tiana Pannowitz 
 Annie Finch
 Ashleigh Keefe 
 Tiana Ivanchenko
 Gracie Taylor 
 Lauren Sewell 
 Brooke Heather 

16 & Under Mixed "FLAMES"

Coach:Lillian Eruera
Manager:Justin Olsson
Players:Sarah Masoe 
 Robert Reeves 
 Georgia Frankcom 
 Taylor Harris
 Tom Krohn 
 Jesse Duncan 
 Amelia Soloai 
 Lance Folbigg 
 Andrew Hamilton
 Nicole Chase 
 Raemiga Raeli

 16 & Under Mixed "WILDFIRES"

 Coach:Thomas O’Riley
 Manager:Brooke McLean
 Players:Chelsea Weti 
 Gillan Fiorin 
 Alexandra West 
 Ihaka Leonard 
 Lucas Spinks
 Georgia Smith 
 Jake Didlick
 Tiana Elers 
 Anaru Marsh 
 Matisse Robinson 
 Riley-Jane Weti 

Umpires

Umpires:Jessica Simpson
 Erica Dunnett
 Mikaylah Nugent 
 Amber Gardiner 
 Regan Smith
 Johanna Fennell
 Kathleen Tosello

Sports Trainers 

Coach:Sandra Taylor
 Carlee Hanley
 Lyndon Evans
 Physio:William Cavaye
  

Junior State Teams

JUNIOR NATIONALS - Bouncer Indoor Sports Centre - Perth - Western Australia

12 & Under Girls "SPARKS"

Coach:Leah Ala-Outinen
Manager:Tina Ramsden
Manager:Fiona Riley
Players:Dora Leu 
 Remi Hinckesman 
 Amaiis Toia 
 Nikia-Dior Radovanovich
 Taylah Airs
 Ashiana Laban 
 Grace Raeli
 Bailey Stephens-Makiha
 Emily Payne
 Reilley Batchledor

12 & Under Girls "BLAZE"

Coach:Deanna Window
Manager:Tracey Dehle
Manager:Amanda Wesener
Players:Skye Kaumoana
 Anahera Gray 
 Naomi Matagisala 
 Brianna Smidt 
 Chole Bingham 
 Marlene Tuilii 
 Sofia Blade
 Jazinda Barnes 
 Kasey Wyatt 
 Gabrielle Window

14 & Under Girls "FEVER"

Coach:Nicole Bowe
Manager:Tania Conwell
Players:Tiania Pannowitz
 Cherish Leota 
 Charlotte Preston 
 Rebekah Rounds
 Portsea Turton 
 Brianna Gregory
 Elise Gosdschan 
 Indira Maradani
 Sarah Masoe 
 Milja Spasojevic 

 14 & Under Girls "INFERNOS"

 Coach:Lillian Eruera
 Manager:Justine Olsson
 Players:Leah Pue
 Maci Martyn
 Chelsea Weti
 Ashley McKay
 Nicola Chase 
 Elizabeth Raeli
 Talita Taufua 
 Taylor Hemana 
 Alexandra Stevens 
 Josephine Bingham 

16 & Under Girls "HEAT"

Coach:Karen Topp
Manager:Kristine Shadwick
Players:Danielle Taylor 
 Kate Boulton 
 Jordan Ngarimy 
 Chloe Lovatt 
 Georgia Elliot 
 Tara Mortimer 
 Madison Conwell 
 Alicia Green
 Ashleigh Lear 
 Zoe Putland 

16 & Under Girls "LIGHTNING"

Coach:Jaane Paul
Manager:Wendy Walker
Players:Alice Brown 
 Ashlyn Evans
 Puti Puti Ropata
 Darcy Goss 
 Alicia Coleman-Clarke 
 Jordan Browne
 Amelia Soloai 
 Kalena Hura 
 Tayla Stathis
 Maddyson Mallet 

16 & Under Mixed "FLAMES"

Coach:Nicholle Hawes
Manager:Marie Branch
Players:Chloe Bowe 
 Nathan Adams
 Kalia Delany 
 Matthew Branch 
 Kaysen Radovanovich 
 Kobe Robinson 
 Jayden Hancock 
 Alexs Smith 
 Ellenor Raeli 
 Rylee Ruhi 
 Alexandra West 

 16 & Under Mixed "WILDFIRES"

Coach:Andrew Calverley
Manager:Pene Futcher
Players:Georgia Frankcom
 Annie Finch 
 Lanee Filbogg 
 Tom Krohn
 Tonisha Morrick 
 Tiana Elers
 Britt Nolan
 Remus Lemmens 
 Samantha Window
 Andrew Hamilton
 Riley Weti 

Umpires

 Umpires:Michale Hay
 Christain White
 Nataylia Knight
 Amber Gardiner
 Corey Tauariki
 Johanna Fennell
 Kathleen Tosello

Sports Trainers

Trainers:Sandra Taylor
 Keely Atkinson
 Tegan Clarke

Junior State Teams

JUNIOR NATIONALS - Ultimate Indoor Sports Centre - Silverwater - New South Wales

12 & Under Girls "SPARKS"

Coach:Niki Tuck
Manager:Tania Conwell
Manager:Freda Rounds
Players:Cherish Leota
 Portsea Turton 
 Charlotte Preston 
 May Caluvao
 Nicole Guenther 
 Fionna Savaiinaea 
 Racheal Bourke 
 Maci Martyn
 Ashley Mckay 
 Servisha Salanoa 

12 & Under Girls "BLAZE"

Coach:Leah Ala-Outinen
Manager:Fiona McQueen
Manager:Tina Ramsden
Players:Isabella Clarke 
 Breezanah Toia 
 Nikia Radovanovich 
 Serita Fiso 
 Zara Leembruggen 
 Emma Mansfield 
 Qalvary Latu
 Zeckeisha Oakley 
 Abby Leighton
 Tori Hepi-Te-Huia 

14 & Under Girls "FEVER"

Coach:Dianne Croonen
Manager:Lillian Eruera
Players:Madison Conwell 
 Jaymie Lynch 
 Amelia Soloai
 Chynna Ah-him Leota 
 Kaysen- Tyee Radovanovich
 Rebekah Rounds 
 Elise Gosdchan 
 Kayleigh Beahan
 Putiputi Ropatia
 Maddison O’May 

 14 & Under Girls "INFERNOS"

Coach:Thomas O’Riley
Manager:Melissa Heather
Players:Chelsea Windsor 
 Anne Finch
 Georgia Frankcom
 Riley-Jane Weti
 Lilli Schilg
 Maddy Brown 
 Brooke Heather
 Caitlyn Trimboli 
 Sade Williams 
 Tiana Elders

16 & Under Girls "HEAT"

Coach:Karen Topp
Manager:Nat Klemm
Players:Alicia Toner
 Alex Paul 
 Tyler Warden
 Dana Carmichael 
 Danielle Taylor 
 Emily Gilbert
 Aldrinna Tuala
 Astonia Afaese 
 Kimberley Jacobsen
 Alana Cuningham

16 & Under Girls "LIGHTNING"

Coach:Pene Futcher
Manager:Leesa Blums
Players:Alicia Coleman-Clarke 
 Georgia Elliot 
 Erin McSween 
 Baylee Rosson 
 Katrina Smidt
 Gabriella Caldicot 
 Samantha Graham
 Tjarra Kilpatrick 
 Jaydan Thomson 
 Zoe Putland 

16 & Under Mixed "FLAMES"

Coach:Nicollle Hawes
Manager:Marie Branch
Players:Matt Branch 
 Mitchell McIntyre
 Danica Bloomfield 
 Broden Hawes
 Bailey Calver 
 Kirani Gough
 Chloe Bowe 
 Louis McCormick 
 Natassha Phillips 
 Carlee Hanley
 Karly Awatere

Umpires

 U/Director:Sue Kurth
 Umpires:Raeline Johnson
 Michael Keating
 Christian White
 Emilie Ritchie
 Nataylia Knight
 Jason Coles

Sports Trainers

Trainers:Sandra Taylor
 Anne Peters
 Peter Lynskey

Junior State Teams

JUNIOR NATIONALS - Brisbane West Indoor Sports - Brisbane - Queensland

12 & Under Girls "SPARKS"

Coach:Niki Tuck
Manager:Michelle Weti
Manager:Freda Rounds
Players:Dranah Duncan-Cope
 Kaiana Diamond 
 Maddison Grant 
 Mikaela Kenwood
 Talita Taufua
 Lisa Dreyer 
 Rebekah Rounds
 Edyn Boyes
 Rebecca Fonoti
 Lauryn Mapusua

12 & Under Girls "BLAZE"

Coach:Leah Ala-Outinen
Manager:Kathy Hadley
Manager:Fiona McQueen
Players:Ellie Coombs
 Sarah Masoe
 Milja Spasjevic 
 Molly Evans 
 Nicola Chase 
 Chelsea Weti 
 Josephine Bingham
 Connie Waugh 
 Haze-Lee Leefe Martian
 Shae Borg 

14 & Under Girls "FEVER"

Coach:Dianne Croonen
Manager:Debbie Ryan
Players:Ashleigh Lear 
 Danielle Taylor 
 Sophia Leembruggen
 Jessie O’Rourke
 Alexia Baker
 Jaymie Lynch
 Chloe Bowe 
 Savannah Vasilakis
 Samantha De Flavis
 Samantha Ryan

 14 & Under Girls "INFERNOS"

Coach:Christian White
Manager:Kim Cunningham
Players:Baylee Rosson 
 Emma Peacock
 Zoe Putland
 Jordan Browne
 Stephanie Sciberras
 Cassidy Webber 
 Rylie Holland
 Alicia Green
 Kayleigh Beahan
 Maddison Conwell

16 & Under Girls "HEAT"

Coach:Karen Topp
Manager:Sharon Bailey
Players:Astonia Afaese 
 Aldrinna Tuala
 Madison Dargin
 Alexandra Paul 
 Allira Fisher 
 Kristen Taylor
 Madison Ritchie
 Chelsea Macklin-Shaw
 Dana Carmichael
 Alana Cuningham

16 & Under Girls "LIGHTNING"

Coach:Pene Futcher
Manager:Nicole Forbes
Players:Brittany Urlich 
 Moniquie deBreueys
 Ashleigh Milner
 Jessie Millen
 Tyler Warden
 Emily Busch
 Jade Tapsell-Lidgard
 Tori Ryan
 Shenade Southon 
 Tempestt Collins

16 & Under Mixed "FLAMES"

Coach:Lynda Ritchie
Manager:Marie Branch
Players:Tenisha Guiford
 Kirsten McKenchnie
 Tamia Phillips
 Sidena Phillips
 Elise Jones
 Natassha Phillips
 Bailey Calver
 Brode Hawes
 Zaine Burgess 
 Jacobe Stanley
 Jack Marquis

Umpires

 U/Director:Sue Kurth
 Umpires:Ashlee Spencer
 Michael Keating
 Stephanie Wedley
 Emilie Ritchie
 Nataylia Knight
 Theresa Brown

Shane Sandilands

Sports Trainers

Trainers:Sandra Taylor
 Anne Peters
 Kerri Cadlwell

Junior State Teams

JUNIOR NATIONALS - ICA Sportzworx Morphette Vale - Adelaide - South Australia

12 & Under Girls

Coach:Nicole Tuck
Manager:Tania Conwell
Manager:Michelle Weti
Players:Alexs Smith
 Natasha Phillips
 Madison Conwell
 Riley Weti
 Rosie Gale
 Tayla Stathis
 Rebekah Rounds
 Tia Pumati
 Stephanie Sciberras
 Jayden Fuiava

14 & Under Girls

Coach:Karen Topp
Manager:Debbie Ryan
Manager:Alana Cunningham
Players:Emil Gilbert
 Kobe Howard
 Hayley Peters 
 Savannah Vasilakis
 Emily Wotton
 Mackenzie Preston
 Alexandra Paul
 Hannah Hodgson
 Hannah Welchman
  

16 & Under Girls "HEAT"

Coach:Pene Futcher
Manager:Lynda Ritchie
Players:Ainsley Heath
 Madison Ritchie 
 Stephanie Wedley
 Jamie Stanton
 Tahlia Joseph 
 Riana Cookson
 Chelsea Micklin-Shaw
 Tori Ryan
 Summer-Jade Eastwood
 Amele Artango
 Tatiana George 

16 & Under Girls "LIGHTNING"

Coach:Dianne Croonen
Manager:Brenda Cookson
Players:Tanny Williams
 Rachael Tosello
 Aldrinna Tuala
 Kira Niesler
 Kirsty Brennan
 Talitha Vinall
 Naifoua Vaoiva
 Mikayla Marsters
 Emily Holzberger
 Zascha Vaoiva

16 & Under Mixed

Coach:Andrew Calverley
Manager:Sally Taranec
Players:Tiana Cooke
 Jacobe Stanley
 Hana Davidson
 Alex Taranec
 Sidena Phillips
 Ben Gibbs
 Ben Brown
 Tinnille Whiley
 Brittni Faulks
 Josh Sciberras
 Joshua Warden

Umpires

 U/Director:Sue Kurth
 Umpires:Ashlee Spencer
 Michael Keating
 Stephanie Salvesani
 Raeline Johnson

Sports Trainers

Trainers:Sandra Taylor
 Anne Wilby

Junior State Teams

JUNIOR NATIONALS - Ultimate Indoor Sports Silverwater - Sydney - New South Wales

12 & Under Girls "SPARKS"

Coach:Niki Tuck 
Manager:Debbie Ryan 
Manager:Ashlee Spencer
Players:Brooke Savelio 
 Sarah Fraser 
 Kailah Gerken 
 Sarah Ellis 
 Savannah Vasilakis 
 Madison Tufuga 
 Samantha Ryan 
 Mikayla Wyatt 
 Alicia Green 
 Hollie Stuart-Hill 

12 & Under Girls "BLAZE"

Coach:Casey Papa
Manager:Alyssa Keys
Manager:Leesa Blums 
Players:Natasha Phillips 
 Tegan Croonen 
 Baylee Aukusitino-Rosson 
 Chloe Bowe 
 Claudia Fitzpatrick 
 Kailee Warden 
 Kailah Knudsen 
 Kealy-Shaye Lang 
 Jamila Tabuarua
 Renee Davies

14 & Under Girls "FEVER"

Coach:Natalie Klemm
Manager:Sharon Bailey
Players:Kirsten McKechnie
 Ashleigh De Flavis
 Jade Tapsell-Lidgard 
 Hayley Peters
 Romona Tapsell-Lidgard 
 Kamaia Peina
 Shay Croonen
 Tanny Uritaua-Williams 
 Ashlee Unie
 Ainsley Heath

 14 & Under Girls "INFERNOS"

Coach:Dianne Croonen
Manager:Joyce Cosgrove 
Players:Tia Wallace 
 Kobe Howard 
 Madison Ritchie 
 Savannah Au 
 Tamia Phillips 
 Jade Koene 
 Emily Wotton
 Kahn Renata 
 Allira Davis-Banu 
 Mikayla Godfrey

16 & Under Girls "HEAT"

Coach:Pene Futcher
Manager:Janelle Josey
Players:Danielle Westbury
 Skye Smith
 Kelly Atkinson 
 Kiri Lingman
 Elke Futcher 
 Emily Arnold
 Briony Payne
 Taylah Buchanan
 Kate Dudley 
 Mary Josey

16 & Under Girls "LIGHTNING"

Coach:Karen Topp
Manager:Nicole Lawson
Players:Taylah Tolhurst
 Stephanie Wedley
 Stephanie Dyer
 Maddison Bowyer
 Jamie Stanton
 Mikayla Spice
 Aldora Tuala
 Rachel Mathison
 Tahlia Joseph
 Zacha Vaoiva

17 & Under Mixed

Coach:Andrew Calverley
Manager:Tracey Bloffwitch
Players:Clare Denkes 
 Brooke Morgan 
 Adam Snow 
 Alex Taranec
 Connor McSween 
 Nardine Young
 Ben Brown
 Tinnille Whiley
 Rebekka Jacobsen
 Josh Sciberras
 Joshua Warden

Umpires

 Umpires:Shane Sandilands
 Scott Coward
 Robert Hopper
 John Cutts
 Raeline Johnson

Sports Trainers

Trainers:Sandra Taylor
 Katherine Mladineo

Junior State Teams

JUNIOR STATE DEVELOPMENT TOUR - Brisbane West Indoor Sports - Brisbane - Queensland

12 & Under Girls "SPARKS"

Coach:Lynda Ritchie
Manager:Jessica Ritchie 
Manager:Debbie Ryan 
Players:Kahn Renata
 Alana Cunningham 
 Maddison Nash 
 Thessalonica Agasii 
 Danielle Barnes 
 Micah Weslake 
 Dana Carmichael 
 Briana Perkins 
 Alana Doak 
 Erin McSween 

12 & Under Girls "BLAZE"

Coach:Rachel O’Connell
Manager:Jenny Paul 
Manager:Courtney Gollings
Players:Kristy-Lee Cooper
 Emily Busch 
 Samantha Ryan 
 Alicia Green 
 Bianca-Raquel Tuai-Ah Ken 
 Mikayla Pappin 
 Tia Wallace 
 Alexandra Paul 
 Zoe Wickenden 
 Aldrinna Tuala 

14 & Under Girls "FEVER"

Coach:Karen Topp
Manager:Tracy Olsen 
Players:Stephanie Wedley 
 Hulita Haukinima 
 Riripera Tapsell 
 Katelyn Sheterline 
 Jamie Stanton 
 Chloe Crotty
 Talitha Vinall 
 Tamia Phillips 
 Madison Ritchie 
 Zascha Vaoiva

 14 & Under Girls "INFERNOS"

Coach:Carly Millichap
Manager:Rebecca Todd 
Players:Khara Miskell 
 Jade Tapsell-Lidgard 
 Huriana Cookson 
 Nardine Young 
 Kirsty Brennan 
 Aldora Tuala 
 Brittni Faulks 
 Samantha Guy 
 Tia Broughton 
 Lisa Finch

16 & Under Girls "HEAT"

Coach:Pene Futcher
Manager:Janelle Josey 
Players:Laura Williams 
 Helen Schmidt 
 Margarete Sefokuli 
 Mary Josey 
 Paige  Irimana
 Skye Smith 
 Keely Atkinson 
 Jordayne Nelson 
 Tegan Collins 
 Jasmin James

16 & Under Girls "LIGHTNING"

Coach:Maxine Holzberger
Manager:Adele Johnson 
Players:Taylah Buchanan 
 Catherine Penklis 
 Lisa Taane
 Johanna McCormick 
 Renee Kelly 
 Rebekka Jacobsen 
 Emily Patrick 
 Sam Holzberger 
 Amy Cronin 
 Danielle Westbury

16 & Under Mixed

Coach:Andrew Calverley
Manager:Maree Bugeja
Players:Michael Uritaua-Williams
 Christian White 
 Conor McSween 
 Tony Flynn 
 Joshua Sciberras 
 Clare Denkes 
 Amber Mazoletti 
 Lauren Righetti 
 Naomi Dobinson 
 Joslynne Burrows 
 Tennille McMurdy 

Umpires

 U/Director:Sue Kurth
 Umpires:Michael Hay
 Raeline Johnson
 Scott Coward
 Matthew Jutila
 John Cutts
 

Tanya Smith

Sports Trainers

Trainers:Sandra Taylor
 Sue Roseworn
 Bernadette Stapleton

Junior State Teams

JUNIOR STATE DEVELOPMENT TOUR- Sportsworld Liverpool - Sydney - New South Wales

12 & Under Girls "SPARKS"

Coach:Barbara Broughton
Manager:Kerryn Roberts
Manager:Debbie Ryan
Players:Lucinda Burrows 
 Madison Ritchie 
 Zoey Wickenden 
 Tamia Phillips 
 Morgan Urquhart 
 Hayley Wilson 
 Tanny Williams 
 Samantha Ryan 
 Madison Smee 
 Holly Eichmann 

12 & Under Girls "BLAZE"

Coach:Lynda Ritchie
Manager:Catherine Joye 
Manager:Kristie-Lee Ryan
Players:Emma Clignett
 Bree Munt 
 Sidena Phillips 
 Dana Carmichael 
 Danielle Watts 
 Hannah Joye 
 Erin McSween 
 Tori Ryan 
 M’Kensey Merrick 
 Erin Hawkins 

14 & Under Girls "FEVER"

Coach:Karen Topp
Manager:Tracy Olsen 
Players:Maddison Bowyer 
 Chloe Crotty 
 Summer-Jade Eastwood 
 Skye Smith 
 Kellie Drew 
 Ariel Olsen 
 Matilda Dowling 
 Clare Gill 
 Jessyka Ngauamo 
 Huiana Cookson

 14 & Under Girls "INFERNOS"

Coach:Pene Futcher
Manager:Janelle Josey 
Players:Keely Atkinson 
 Michaela Filia 
 Rebekka Jocobsen 
 Amber Mazoletti 
 Brodie Gore 
 Shay Dellow 
 Mary Josey 
 Kelly Sensham 
 Maddison Marquis 
 Taylah Tolhurst

16 & Under Ladies

Coach:Camille Dowling
Manager:Liz Shaw 
Players:Brittany Kipniakl 
 Denise Pepe 
 Jordayne Nelson 
 Kayla Shaw 
 Jasmin James 
 Brodie Bowyer 
 Rosa Kauvai 
 Taylor Faulks 
 Emilie Ritchie 
 Analina Tone

Umpires

 Umpires:Michael Hay
 Scott Coward 
 John Cutts 
 Cherelle Shirlaw 
 Troy Schulz 

Sports Trainers

Trainers: Sandra Taylor
  Sue Roseworn

Junior State Teams

JUNIOR STATE DEVELOPMENT TOUR - Parklands Indoor Sports - Gold Coast - Queensland

14 & Under Girls "SPARKS"

Coach:Karen Topp
Manager:Tracey Olsen 
Players:Emilie Ritchie 
 Lauren King 
 Stacey-Lee Cambell 
 Paige Finn 
 Elke Futcher 
 Johannah McCormick 
 Kiri Lingman 
 Emilie Cochran
 Maddie Woolsey
 Naomi Dobinson

 14 & Under Girls "BLAZE"

Coach:Pene Futcher
Manager:Toni Futcher 
Players:Paige Irimana 
 Tennielle McMurdy 
 Ashley Hona 
 Mikaela King 
 Nadine Tait 
 Brianna Neville 
 Kate Kearney 
 Clare Gill 
 Keely Atkinson 
 Tamara McLachlan
  

16 & Under Girls "FEVER"

Coach:Brooke Dixon 
Manager:Eilzabeth Shaw
Players:Denise Pepe 
 Alisha Don 
 Nicole Brimelow 
 Elyse Brown 
 Emer Dowling
 Ashley Aitkens 
 Sam Holzberger 
 Keigen Cleal 
 Briana Brennan 
 Olivia Vincenzino

16 & Under Girls "INFERNOS"

Coach:Camille Dowling
Manager:Janette 
Players:Madison Clark
 Tia Grey
 Rhianne Scott 
 Tia Williams 
 Nicole Lawson 
 Georgia Martin 
 Alexandra Walton 
 Emmaley McMurdy 
 Rachel Lee 
 Siobhan Shirlaw

Sports Trainers

Trainers: 
  

Umpires

U/Director:Sue Kurth
Umpires:John Cutts 
 Scott Coward
 Toni Marsden
 Kelly Tainguahui 
 Michael Hay
  

Junior State Teams

JUNIOR STATE DEVELOPMENT TOUR - Parklands Indoor Sports - Gold Coast - Queensland

14 & Under Girls "SPARKS"

Coach:Rebecca Wise
Manager:Maria Sedl 
Players:Harriet Goodman 
 Kayla Shaw 
 Ellen Howard 
 Jayde Donnelly 
 Lulu Behrnes 
 Georgia Martin 
 Cailin Butterworth 
 Gemma Crank 
 Ally Walton 
 Brittany Kipniak

 14 & Under Girls "BLAZE"

Coach:Catherine Bowcock
Manager:Elizabeth Shaw 
Players:Analine Tone 
 Olivia Vicenzino 
 Lauren Wiemers 
 Ashley Atkins 
 Charlotte Goodman 
 Alannah Kinross 
 Stephanie Miller 
 Lilia Daniel 
 Stephanie Anders 
 Courtney Wheeler 
  

16 & Under Girls "FEVER"

Coach: Adele Johnson
Manager:Pene Futcher 
Players:Kaitlyn Bowcock 
 Rebecca Muscat 
 Stephanie Roney 
 Rachel Baker 
 Megan Ray 
 Emer Dowling 
 Michaela O’Connor 
 Shae Matheson 
 Lauren Maitland 
 Sara Ruka

16 & Under Girls "INFERNOS"

Coach: Lorraine Martin
Manager:Carol Dowling 
Players:Nicole Perry 
 Jessica Ritchie 
 Emily Rossow 
 Stephanie Wood 
 Janet Keki 
 Kelly Aubert 
 Belinda Mutzeburg 
 Ashley Anderson 
 Rosie Tone 
 Renae Mitchell

Sports Trainers

Trainers:Karen Topp
  

Umpires

 Umpires:Sue Kurth
 Sharlene Hall
 Scott Coward

Junior State Teams

JUNIOR STATE DEVELOPMENT TOUR - Parklands Indoor Sports - Gold Coast - Queensland

14 & Under Girls "SPARKS"

Coach:Lorraine Martin
Manager:Leah Miles 
Players:Gemma Crank 
 Kayla Shaw 
 Michaela O’Connor 
 Janet Keki 
 Emer Dowling 
 Stephanie Wood 
 Stevie Lingman 
 Olivia Vicenzino 
 Casey Patterson 
 Ashleigh Atkins 

 14 & Under Girls "BLAZE"

Coach:Carolyn Barrett
Manager:Ben Garrett 
Players:Kelsie Ford 
 Jacinta James 
 Rosie Tone 
 Brittany Kipniak 
 Alannah Kinross 
 Jessica Ritchie 
 Sarah Baxter 
 Nicole Lawson 
 Georgia Martin 
 Katherine Thompson 

16 & Under Girls "FEVER"

Coach:Rebecca Brown
Manager:Nicole Golebiowski 
Players:Bronwyn Jones 
 Katie Moger
 Elizabeth Haydon 
 Emma Rostron 
 Tahlia Maslin 
 Rebecca Muscat 
 Belinda Mutzelburg 
 Shivon Spasojevic 
 Lauren Maitland 
 Nicole Forbes 
  

16 & Under Girls "INFERNOS"

Coach:Adele Johnson
Manager:Katie Holzberger 
Players:Kelly Aubert 
 Sammy Lingman 
 Steph Roney 
 Kristie Lee Ryan 
 Chanel Dyer 
 Megan Ray  
 Emma Case 
 Laura Wagner 
 Shari Hegearty 
 Kaitlyn Bowcock 

Sports Trainers

Trainers:Karen Topp

Umpires

U/Director:Sue Kurth
 Umpires:Jamie Otto 
 Teagan Andrews
 Mark Rich
 Kathy Healy 
 Paul Vasen 
 Sharleen Hall 
 Mark Pumfrey 
 Toni Marsden

Junior State Teams

JUNIOR STATE DEVELOPMENT TOUR - Girraween, Shellharbour, Peakhurst, Sportsworld Liverpool Indoor Sports Centres - Sydney - NSW

Junior State Teams

JUNIOR STATE DEVELOPMENT TOUR - Parklands Indoor Sports - Gold Coast - Queensland

Junior State Teams

JUNIOR STATE DEVELOPMENT TOUR - Campbell Town, Girraween, Lurnea, North Rocks and Blacktown Indoor Sports Centres - Sydney - NSW

Junior State Teams

JUNIOR STATE DEVELOPMENT TOUR - Parklands Indoor Sports - Gold Coast - Queensland

Scroll to Top

Register Using Fair Play Voucher.