Division 1

2017 SUPERLEAGUE SEASON 

DIVISION 1  CENTRES
Brisbane West
Caboolture
Beenleigh
Gold Coast
Springwood
Albion

 

Divsion 1 Draw 2017

Div_1_Supperleauge_Draw_2017.pdf

 


2016 GRAND FINAL RESULTS

MENS A

LADIES A

MIXED A

19 LADIES

BRISBANE WEST (40)
IPSWICH (45)
BEENLEIGH (69)
BEENLEIGH (41)
defeated
 
defeated
 
defeated
 
defeated
BEENLEIGH (37)
BRISBANE WEST (39)
BRISBANE WEST (56)
BRISBANE WEST (37)
Player of the Final
 
Player of the Final
 
Player of the Final
 
Player of the Final
 Justin Wise
(Brisbane West)
Donna Doolan
(Ipswich) 
Deepak Patu
(Beenleigh)
Kitahna Huata
(Beenleigh) 

MENS B

LADIES B
MIXED B
21 LADIES
CABOOLTURE (46)
BRISBANE WEST (43)
CABOOLTURE (48)
BRISBANE WEST (51)
defeated
 
defeated
 
defeated
 
defeated
BRISBANE WEST (45)
ALBION (40)
BRISBANE WEST (45)
BEENLEIGH (41)
Player of the Final
 
Player of the Final
 
Player of the Final
 
Player of the Final
Ben Gillespi
(Caboolture)
Sandy Yates
(Brisbane West)
Jordan Duncan
(Caboolture)
Maddie Ritchie
(Brisbane West)
 30 LADIES

LADIES C

MIXED C

30 MIXED 

BEENLEIGH (46) 
CABOOLTURE (35) 
BEENLEIGH (47)
BRISBANE WEST (51) 
defeated
 
defeated
 
defeated
 
defeated
BRISBANE WEST (39)
BEENLEIGH (32)
CABOOLTURE (26)
BEENLEIGH (43)
Player of the Final
 
Player of the Final 
 
Player of the Final
 
Player of the Final
Nellie Tukaokao
(Beenleigh)
Emma Pou
(Beenleigh)
Daryl Drake
(Beenleigh)
Sarah Cullen-Reid
(Brisbane West)

19'S MIXED

BEENLEIGH (56)
defeated
BRISBANE WEST (37)
Player of the Final
 Rylee Ruhi
(Beenleigh)
             

 


2015 GRAND FINAL RESULTS

MENS A

LADIES A

MIXED A

18 LADIES

CABOOLTURE (55)
BRISBANE (38)
BEENLEIGH (65)
 BRISBANE (42)
defeated
 
defeated
 
defeated
 
defeated
BEENLEIGH (54)
GOLD COAST (32)
IPSWICH (50) 
BEENLEIGH (35) 

MENS B

LADIES B
MIXED B
21 LADIES
 CABOOLTURE (39)
BRISBANE (43) 
CABOOLTURE (49)   BRISBANE (43)
defeated
 
defeated
 
defeated
 
defeated
BRISBANE (35)
KEDRON (33)
BRISBANE (37)
GOLD COAST (34) 
 30 LADIES

LADIES C

MIXED C

30 MIXED 

BEENLEIGH (45) 
BEENLEIGH (41)
BRISBANE (40)
BRISBANE (45) 
defeated
 
defeated
 
defeated
 
defeated
BRISBANE (41)
BRISBANE (35)
CABOOLTURE (36)
BEENLEIGH (44)

 


2014 GRAND FINAL RESULTS

MENS A

LADIES A

MIXED A

18 LADIES

BEENLEIGH (47)
BRISBANE (47)
BEENLEIGH (57)
BEENLEIGH (49)
defeated
 
defeated
 
defeated
 
defeated
BRISBANE (45)
IPSWICH (45)
IPSWICH (55)
BRISBANE (38) 
Player of the Final
 
Player of the Final
 
Player of the Final
 
Player of the Final
Mick Schulz
(Beenleigh)
Zoe Russell
(Brisbane)
Alessha Lyons
(Beenleigh)
Chloe Bowe
(Beenleigh)

MENS B

LADIES B
MIXED B
21 LADIES
BRISBANE (46)
CABOOLTURE (38)
CABOOLTURE (63) 
BRISBANE (39)
defeated
 
defeated
 
defeated
 
defeated
CABOOLTURE (44)
BRISBANE (32)
BRISBANE (41) 
GOLD COAST (26) 
Player of the Final    Player of the Final    Player of the Final    Player of the Final 
Josh Warden
(Brisbane)
Kim Hines
(Caboolture) 
Tyson Branch
(Caboolture)
Katie Bamford
(Gold Coast) 
 30 LADIES

LADIES C

MIXED C

30 MIXED 

 BEENLEIGH (45)
BEENLEIGH (46) 
BRISBANE (40) 
BRISBANE (47)
defeated
 
defeated
 
defeated
 
defeated
BRISBANE (41)
KEDRON (44) 
CABOOLTURE (28) 
BEENLEIGH (37) 
Player of the Final
 
Player of the Final 
 
Player of the Final
 
Player of the Final
Sharon Smith
(Brisbane)
Michelle Smith
(Beenleigh) 
Stacey Garozzo
(Brisbane) 
Jenny Blake
(Brisbane)
             

2013 GRAND FINAL RESULTS 

MENS A

LADIES A

MIXED A

18 LADIES

CABOOLTURE (41)
BRISBANE (48)
IPSWICH (45)
BRISBANE (50) 
defeated
 
defeated
 
defeated
 
defeated
BRISBANE (39)
IPSWICH (40)
BRISBANE (30)
TOOMBUL (42) 
Player of the Final
 
Player of the Final
 
Player of the Final
 
Player of the Final
Garry Pashen
(Caboolture)
Chelsea Swann
(Brisbane)
Junior Levi
(Ipswich)
Sinead Southern
(Toombul)

MENS B

LADIES B
MIXED B
21 LADIES
 BRISBANE (37)
BRISBANE (39)
BRISBANE (44)
BRISBANE (48) 
defeated
 
defeated
 
defeated
 
defeated
CABOOLTURE (30)
CABOOLTURE (34) 
CABOOLTURE (41) 
TOOMBUL (24) 
 Player of the Final   Player of the Final    Player of the Final    Player of the Final 
Kyle Kurth
(Brisbane)
Selina Fisk
(Brisbane) 
Steve Ward
(Brisbane)
Renee Keith
(Brisbane) 
 30 LADIES

LADIES C

MIXED C

30 MIXED 

BRISBANE (51)
BRISBANE (48) 
BEENLEIGH (40) 
BEENLEIGH (48) 
defeated
 
defeated
 
defeated
 
defeated
 WYNNUM (47)
CABOOLTURE (32)
BRISBANE (36)
BRISBANE (46) 
Player of the Final
 
Player of the Final 
 
Player of the Final
 
Player of the Final
Sharon Smith
(Brisbane)
Rachael Thornley
(Brisbane) 
Leon Tauikiri
(Beenleigh)
Matt Roggenkamp
(Brisbane)