Aged State Teams

AGED NATIONALS 2018

INFQ State Teams

19 & Under Ladies

19 & Under Mixed

Coach: Brooke McLean Coach: Nicholle Hawes
Manager: Kristine Shadwick Manager: Justine Olsson
Players: Maddison Ryan (Central) Players: Madison Conwell (Gold Coast)
  Etelini Roberts (Gold Coast)   Amelia Soloai (Central BNE Red)
  Macaulie McNeil (South)   Emma Fairhurst (North BNE Orange)
  Gracie Taylor (Gold Coast)   Nikki Bourke (Central BNE Red)
  Daisy Paki (South)   Putiputi Ropata (Gold Coast)
  Sarah Bristol (South)   Ally West (Gold Coast)
  Tori Hepi Te Huia (South)   Thomas Reeves (North QLD)
  Miren Mochrie (Central)   Ihaka Leonard (North BNE White)
  Serenade Teara (South)   Zach Reeves (Gold Coast)
  Tai Tairea (South)   Nick Crawly (Central BNE Red)
  Rhiannon Wiles (South)   Andrew Hamilton (North BNE Orange)
Training
Partners:
  Training
Partners:
 
  Brooke Birrell (Gold Coast)   Taylor Hemana (Gold Coast)
  Elise Chapman (Gold Coast)   Carly Gilchrist (North QLD)
  Maisie Clarke (Central)    Eli Artango (Gold Coast)
  Kiara Sellars (South)   Taine Roiri (South)
  Lauren Sewell (Gold Coast)   Jayden Krome (Central Green)
  Hayley Archbold (Central)   Jack Anderson (Gold Coast)
       
  

23 & Under Mixed

  

Over 30 Mixed

 Coach:

Mohnte Namok  Coach: David Eustace
 Manager: Marie Branch  Manager:  Judy White
 Players: Alana Mcdermid (South)  Players: Ben Upcroft (Central)
  Melissa Goodwin (Central Gold)   Casey Miru (North)
  Amele Artango (Gold Coast)   Sarah Cullen-Reid (Central)
  Rachel Curtis (Central Gold)   Cory Mitchell (North)
  Maddison Ritchie (Central Gold)   Sikeli Seru (Central)
  Monique DeBrueys (Gold Coast)   Lisa Hohn (Central)
  Tayla Collie (Central Gold)    Renee Fabish (Central)
  Nathan Adams (Central Gold)   Sarah Bollins (North)
  Matt Branch (Central Gold)   Kurt Asquith (Central)
  Josh Harris (South)   Steven Marriott (South)
  Travis Malmsheimer(Central Gold)   Jayme Dinsdale (South)
  Ben Gibbs (North)  
  Broden Hawes (Central Gold)  

Training
Partners:

Training
Partners:

 

Georgia Elliot (South)

  Michelle Lynch (Gold Coast)
  Katrina Smidt (Gold Coast)   Nadine Nissen (North QLD)
  Emily Gilbert (Central Gold)   Terianne Christe (South)
  Jake Rollings (Gold Coast)   Tima Taha (South)
  Zane Burgess (North)   Ryan Freestone (Central Yellow)
  Bradley Burgess (North)   Derek Tauariki (South)
       

Over 30 Ladies

Umpires 

Coach:

Matthew Jutila    Rae Johnson
Manager:   Theresa Brown
Players: Jane Dale (Gold Coast)   Ashlee Spencer
  Renee Kalalo (Central)   Peter McLean
  Janelle Taukaokao (Gold Coast)   Emma Atkin
  Genine Granger (South)   
  Rebecca Asquith (Central)    
  Beth Thornton (South)    Sports Trainers
  Lousie Griffin (North)    Melissa Ferrier
  Marsha Mooney (Gold Coast)    Sandra Taylor
  Kate Lynch (South)    Lyndon Evans
  Robyn Walsh (South)    
 

Training
Partners:

     
  Annete Zeibel (North)    
  Tineke Mackay (South)    
  Sarah Whalen (Gold Coast)    
  Lee Edwards (Gold Coast)    
  Krissy Pinker (South)    
  Rebekah Mason (North)    

In 2014 Aged & Open State Teams combined to make

SUPER NATIONALS

2013 State Teams for Aged Nationals 2013

Over 30 Ladies

Coach: Matthew Jutila
Manager: Rebecca Keys
Players: Jane Dale (G/C Orange)
  Michelle Lember (Wide Bay)
  Carolyn Sweet (G/C Orange)
  Sandra Dettmann (Wide Bay)
  Marsha Mooney (G/C Black)
  Pauline Decoster (G/C Orange)
  Melissa Tharenou (Bne North)
  Renee Smith (G/C Orange)
  Louise Griffin (G/C Black)
  Janelle Tukaokao (G/C Black)
Shadows:
  Kim Waugh (G/C Orange)
  Kirsty Lember (G/C Orange) 
  Kimberley Pollard (Wide Bay) 

Over 30 Mixed

Coach: Brendan Pou
Manager: Judy White
Players: Genine Shilling (North Brisbane)
  Michael Lember (Gold Coast)
  Michelle Taylor (Central Brisbane)
  Katerina Pou (Gold Coast)
  Sammy Potter (Central Brisbane)
  Michael Schulz (Gold Coast)
  Amber Rangi (Gold Coast)
  Dale Rauber (North Brisbane)
  Damien Bishop (Central Brisbane)
  Kate Piakura (Gold Coast)
  David Eustace (Central Brisbane)
Shadows:
  Mark Rich (Wide Bay)
  Rhys Walker (West Brisbane)

 18 & Under Mixed

Coach:
Peter Austin
Manager:
Marie Branch
Players:
Emma Diedricks
Tinnille Whiley
Taylor Norrie
Tamia Phillips
Huriana Cookson
Kristelle Elton
Ben Brown
Matthew Branch
Joshua Warden
Mytchell Mc Intyre
 TBA
Shadows:
Officials
Umpires : Sue Kurth
  Kathryn Ward
  Ashlee Spencer
   Michael Keating
Physio: Zoe Russell
S/Trainer Sandra Taylor